Felhasználói eszközök

Eszközök a webhelyen


staff:settings:syllabi

Tanmenetek

A tanmenet beállítások a Beállítások fülön a Beállítások kiválasztása gombra kattintva a Tanfolyamok menüből érhetők el.

A tanmenet meghatározza, hogy a tanfolyam vagy tanegység során milyen tananyagot tervez a tanár leadni. A tanár tud a tanfolyamához egyedi tanmenetet készíteni. Viszont lehetőség van arra is, hogy a tanár egy előredefiniált tanmenetet használjon és ezeket lehet ennél a beállításnál definiálni.

A tanmenetek fejezetekre vannak bontva, egy-egy fejezetnél meg lehet adni, hogy a tanár hány órában tanítja és hogy a hallgató tudását milyen kezdőszintről melyik célszintre viszik.

A rendszerben kétfajta tanmenetet lehet definiálni: a) egyrészt meg lehet adni a leadandó tananyagot óránként táblázatos formában vagy b) meg lehet adni, hogy a tanegység alatt tételesen milyen témákat kell átvenni és a cél az, hogy a tanfolyam végére minden ilyen tétel ki legyen pipálva (ellenőrzőlistás formátum).

Lehetőség van arra is, hogy ha a tanárnak nem kötelező tanmenetet vezetnie, akkor a Beállítások/Tanfolyamok/Típusok oldalon a kiválasztott tanfolyamtípusnál a tanmenet mezőre duplán kattintva a felugró ablakban a Min. szó és a Min. karakter mezőket 0-ra kell állítani. Ezáltal a tanár Teendői között nem fog megjelenni a tanmenetre vonatkozó megjegyzés. Ettől függetlenül a tanár még tölthet ki tanmenetet.

A tanmeneteket a kezelői felület nyelvei szerint több nyelven lehet megadni. A megjelenítendő fordítást a Fordítás megjelenítése listában lehet kiválasztani.

Tanmenetlista

A képernyő baloldalán a tanmenetek könyvtár struktúrában jelennek meg. Új tanmenet létrehozása a gomb megnyomásával történik. A tanmentek nyelvenként vannak csoportosítva, például az Angol nyelv mappa alá különböző oktatási tananyagokhoz kapcsolódó különböző tanmeneteket tárolhatunk el.

Egy tanmenetben új fejezetet a gomb megnyomásával hozhatjuk létre. A fejezetek módosítása, törlése, mentése és az ablak frissítése itt is rendben a ikonokkal történik. A fejezetek sorrendjét húzással lehet átrendezni.

A fejezetek paraméterei a következők:

Mező Leírás
NévA könyvtárak és alkönyvtárak nevei.
ÓraszámJelzi, hogy hány órára tervezték a tanmenetet/fejezetet.
KezdőszintMegadható, hogy milyen induló szintről javasolt használni a tanmenetet/fejezetet.
CélszintMegadható, hogy milyen szintre érkeztethető a hallgató a tanmenet/fejezet végére.

A tanmenet egyes fejezeteire kattintva megjelenik jobb oldalt a kiválasztott fejezet tartalma.

Fejezetek táblázatosan

Jobb oldalt a Tanmenet fül alatt táblázatos formában lehet megadni óraszintenként a tanegység tartalmát.

A tanmenet egyes fejezeteire kattintva a jobb oldali ablakban megjelenik az adott fejezet részletes leírása, a következő szempontok szerint:

Mező Leírás
ÓraszámA sorban megadott tananyagot hány óra alatt tanítja a tanár.
TémaAz órák témája
NyelvtanÁtvett nyelvtani részek.
SzókincsSzókincs elemek, az órák témájához kapcsolódó egyéb témák felsorolása.
Nyelvi készségMelyik nyelvi készséget fejlesztik az órák, pl.: beszédértés, szövegértés.
Nyelvi funkciókMilyen nyelvi funkciók fejéesztése történik, pl.:érzelemkifejezés, udvariassági formulák.
MegjegyzésEgyéb hozzáfűznivaló, például a tankönyv mely pontjai legyenek átvéve.

Új sort a gombra kattintással lehet felvenni, míg meglévőt a gombbal lehet szerkeszteni, illetve a gombbal törölni. gombbal menthető a szerkesztés alatt álló sor, gombbal pedig frissíthető a lista. A sor tartalmát több nyelven lehet megadni.

Fejezetek ellenőrzőlistaként

Jobb oldalt az Ellenőrzőlista fül alatt faszerkezetben lehet megadni a tanegység alatt összességében letanítandó tételeket. A tanár a haladási napló töltésekor egy menüből tudja kiválasztani, hogy az órán a tanmenet mely pontjait vette át. A tanár a Tanmenet ablakban áttekintést kap arról is, hogy eddig melyik pontokat vette át a tanfolyam során.

A faszerkezet kétszintű: 1) lehet kategóriákat definiálni (pl. nyelvtan) és 2) a kategóriák alatt tanítandó tételeket lehet felvenni (pl. létige használata jelenidőben).

Új kategóriát a gombra kattintva lehet felvenni, egy kategórián belül új tételt pedig a gombbal. Meglévő sort a gombbal lehet szerkeszteni, illetve a gombbal törölni. gombbal menthető a szerkesztés alatt álló sor, gombbal pedig frissíthető a lista.

Egy kijelölt kategóriát vagy tételt az oldal jobb alján lévő lista segítségével lehet lefordítani több nyelvre. Új fordítást a gombbal lehet felvenni, meglévőt a gombbal lehet szerkeszteni, illetve a gombbal törölni.

staff/settings/syllabi.txt · Utolsó módosítás: 2019/03/25 16:29 szerkesztette: antonella