Felhasználói eszközök

Eszközök a webhelyen


invoice:bank

Banki tranzakciók

A bankból CSV-formátumban letöltött Számlatörténetet importálhatjuk ebbe az ablakba, az Importálás gomb segítségével. Ezután listázódnak a banki tranzakciók a következő paraméterek mentén:

MezőLeírás
DátumA tranzakció időpontja.
ÖsszegA tranzakció során utalt összeg.
HozzárendelveLáthatjuk, hogy az adott tranzakcióhoz tartozik-e már hozzárendelt számla, akár csak részben is.
LeírásA tranzakció során a közleménybe írt szöveg jelenik meg.
KategóriaAmennyiben a tranzakcióhoz nem kívánunk számlát kapcsolni, választhatunk a legördülő menüből az előre beállított kategóriákból, pl. munkabér utalása, szociális hozzájárulás utalása.

Az ablak felső sávjában látható az aktuális banki egyenleg.

Számlák

A Számlák ablak fejlécében láthatjuk a Kintlévőségeket. Narancssárga színnel jelölve azt az összeget, amelyről átutalásos számla lett kiállítva, de még nem érkezett be az utalás, így nem lett összekapcsolva a rendszerben, miközben az utalás határideje már letelt. Fekete színnel látható az az összeg, amelyről szintén készült számla, még nem érkezett be, de a határideje az adott napnál későbbi.

Ezek a kintlévőségek az ablakban listázódnak részletesen, így láthatjuk a számlák dátumát, bruttó összegét, azt, hogy mennyi lett belőle esetleg már utalva és összekapcsolva, a számlaszámot, a tárgy mezőbe írt megjegyzéseket, a pénznemet, a számlatípust, illetve jelölhetjük, ha a számla sztornózva lett vagy fizetve van (utóbbiról lásd itt).

Összekapcsolás és mentés

Az ablak felső részén található ikon arra szolgál, hogy összekapcsoljuk a bankból importált adatokat a SchoolDrive-ban található számlákkal. Ennek folyamata:
1. A Banki tranzakciók ablakban kiválasztjuk a számlát.
2. A Számlák ablakban megjelenik az a számla, amiről valószínűsíthetően az utalás érkezett. A rendszer az Ügyfél neve alapján listáz, így előfordulhat, hogy több számla közül kell kiválasztanunk azt, amelyik valójában megfeleltethető, illetve ha nem az Ügyfél nevéről érkezett az utalás, abban az esetben érdemes a nevet törölni, és a számlaszám, illetve egyes esetekben az összeg alapján tájékozódni. Tehát a számla és az utalás párosításában mind a közleménybe írt jegyzetek, mind pedig az Ügyfél neve és a számlaszám is segítségünkre lehet.
3. Amennyiben a tranzakcióhoz pontosan illeszkedő számlát találunk, kiválasztjuk, majd az Összekapcsolás és mentés ikonra kattintunk. Ekkor a Banki tranzakciók közül és a Számlák sorából is eltűnik a kiválasztott számla és tranzakció.

Összekapcsolás

Az Összekapcsolás funkciót abban az esetben használjuk, ha a kiállított számla összegének csak egy részletét látjuk a Banki tranzakciók listájában.
Ekkor a megfeleltethető tételek kiválasztása után az Összekapcsolás gombra kattintva csak a Banki tranzakciók közül tűnik el az utalás, a Számlát viszont továbbra is megtaláljuk a Kintlévőségek között, a Részben fizetve állapotú számlák között.
Amikor beérkezett a fennmaradó összeg is, kiválaszthatjuk a tranzakciók közül, majd a számlák között megkeressük a megfelelő számlát és az Összekapcsolás és mentés gombra kattintunk, ekkor Ekkor a Banki tranzakciók közül és a Számlák sorából is eltűnik a kiválasztott tranzakció és a számla is.

Kapcsolt tranzakciók

Ebben az ablakban láthatjuk a kiválasztott számlához kapcsolt tranzakciók listáját. A tranzakciók száma attól függ, hogy a számlán szereplő összeget egyszerre vagy több részletben utalták el. A több részletben történő utalásokat először az Összekapcsolás gombbal társítjuk a számlához, majd az utolsó részlet beérkezésekor az Összekapcsolás és mentés gombbal zárjuk le, azaz tesszük teljesítetté a számlát.

Teljesített számlák

Ebben az ablakban láthatjuk, ha egy számla tejesen kiegyenlítésre került és a banki tranzakciókat is hozzákapcsoltuk már.

invoice/bank.txt · Utolsó módosítás: 2019/01/17 14:47 szerkesztette: vivien